close
Menu

John Deere Markası Değerini Arttırdı

John Deere, Interbrand tarafından hazırlanan En iyi 100 küresel marka* raporunda geçen yıl ilk kez yer almasının ardından, şirket 2012 sıralamasında büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Son Interbrand sıralamasına göre, John Deere’nin tahmini marka değeri geçen yıla göre yüzde 16’lık bir artışla 4,221 milyar USD olarak kaydedildi. John Deere, 175. yılında Starbucks, MasterCard, Harley Davidson ve Ferrari gibi diğer tanınmış markaları geride bırakarak 12 basamak yükseldi ve 85. sırada yerini aldı.

 

Interbrand şirket hakkında şu yorumda bulunmuştur: “Moline, Illinois merkezli şirket, uzun ömürlü oluşunu temel değerlerinin (bütünlük, kalite, bağlılık ve yenilik) markanın kurumsal vatandaşlık stratejisinin esasını oluşturmasına ve dünya genelindeki 60.000 çalışanın gözünde çok önemli bir yer tutmasına bağlıyor. Şirket Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerde tarımsal kalkınma eğitim programlarına destek vererek kendini “toprağa bağlı olanlara adamaya” devam etmektedir. Bu bağlılık ve güvenilirlik, her yerde görebileceğiniz John Deere şapkalarından anlaşılabileceği gibi, markanın çekirdek kitlesi dahilinde olsun olmasın, bütün insanlar arasında açıkça yankısını bulmaktadır”.

 

“Interbrand sıralamasında gösterdiğimiz ilerleme Kuzey Amerika dışındaki pazarlarda kaydettiğimiz gelişmenin sonucudur” diyen Tarım ve Çim Bölümü Başkanı Mark von Pentz, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ayrıca, ister gıda, lif, yenilenebilir enerji, barınak ister altyapı üreticileri olarak birçok bakımdan toprağa bağlı olan müşterilerimize değer katan çözümler sunmaya yönelik kesintisiz çabamızın da bir yansımasıdır.”

 

* Interbrand’ın marka değerlerini belirlemek için kullandığı metodoloji ISO onaylıdır ve kar hanesi sonuçlarının iyileştirilmesinden müşteri beklentisinin karşılanmasına kadar markanın kuruluşa etki ettiği ve fayda sağladığı çeşitli unsurların analizine dayanır.